18 października 2019

Kard. Reinhard Marx: mówimy na Synodzie o liberalizacji celibatu i diakonacie kobiet

(fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM)

Na Synodzie Amazońskim rozmawia się o poluzowaniu celibatu – deklaruje kard. Reinhard Marx, uczestnik synodalnego zgromadzenia i przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec. Jak podkreśla, jest z tego faktu bardzo zadowolony.

 

Kardynał Reinhard Marx wyraził swoją radość z dotychczasowego przebiegu Synodu Amazońskiego. Przyznał, że na zgromadzeniu rozmawia się o ewentualnym „poluzowaniu obowiązku celibatu kapłańskiego”.

 

Odpowiadając w środę przed dziennikarzami w Berlinie podkreślił, że na Synodzie Amazońskim nie idzie o likwidację celibatu jako takiego, ale o możliwą zgodę na odejście od jego obowiązkowości „w poszczególnych przypadkach”. Według kard. Marxa wielu biskupów z Ameryki Południowej sądzi, że stanowi nieakceptowalną sytuację, gdy z powodu braku kapłanów Msza Święta w niektórych tygodniach odbywa się rzadziej niż raz w tygodniu.

 

Hierarcha powiedział też, że na Synodzie Biskupów toczy się debata o roli kobiet, która powinna być, jak sądzi, większa niż dzisiaj. I znowu to właśnie biskupi południowoamerykańscy mieliby domagać się nowych rozwiązań w sprawie kobiet „z wielkim impetem i natarczywością”, powiedział. Przyznał, że idzie „także o diakonat kobiet”. Według Marxa propozycje takich zmian nie wychodzą bynajmniej tylko od Niemców.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie