31 stycznia 2020

Kardynał Ruini: Św. Jan Paweł II nigdy nie poluzowałby celibatu

(fot. Piotr Tumidajski/FORUM)

Kard. Camillo Ruini staje w obronie celibatu. Dla św. Jana Pawła II poluzowanie lub zgoła zniesienie zasady życia w bezżenności byłoby nie do pomyślenia, podkreśla ten wieloletni współpracownik polskiego papieża.

 

Kard. Camillo Ruini był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II. Przez wiele lat kierował Konferencją Episkopatu Włoch. Był wikariuszem generalnym Rzymu i jako taki wielokrotnie reprezentował papieża Polaka na rozmaitych uroczystościach.

 

Teraz hierarcha wystąpił jednoznacznie w obronie zasady obowiązkowego celibatu. Zwrócił się tym samym przeciwko „prośbie”, jaką przedłożyli papieżowi Franciszkowi Ojcowie Synodalni na Synodzie Amazońskim, mówiąc o ewentualnych „wyjątkach” od zasady bezżenności kapłańskiej.

 

Dla niego [scil. św. Jana Pawła II] rezygnacja z celibatu byłaby naprawdę niewyobrażalna – powiedział hierarcha w rozmowie z włoskimi mediami ACI.

 

Jak wskazał kard. Ruini, to św. Paweł VI „podkreślił i pogłębił” powody, dla których Kościół rzymskokatolicki nie może odejść od celibatu kapłańskiego. – Jan Paweł II był w pełnej zgodności ze swoimi poprzednikami – zaznaczył.

 

Źródło: Kath.net

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie