21 maja 2019

Kardynał Sako ostrzega USA i Iran przed „katastrofalną wojną”

(Fot. Robert Gardzinski / Forum)

Wobec coraz większych napięć między Stanami  Zjednoczonymi i Iranem iracki kardynał Louis Raphaël Sako zaapelował do Waszyngtonu i Teheranu o dialog i ostrzegł przed skutkami „dalszej katastrofalnej wojny” na Bliskim Wschodzie. W liście przekazanym ambasadom obu krajów w Bagdadzie chaldejsko-katolicki patriarcha prosi ich przywódców politycznych o „wykazanie się mądrością” i poszukiwanie pokoju, poinformowała 21 maja rzymska agencja prasowa AsiaNews.

                                                                                    

„Region nie może już znieść żadnej dalszej katastrofalnej wojny, w której każdy jest przegranym, zwłaszcza ludzie nieuzbrojeni i ubodzy” – czytamy w liście kard. Sako. W przekonaniu hierarchy dialog jest jedyną drogą do osiągnięcia niezbędnej stabilizacji w regionie, do rozwijania wzajemnego poszanowania oraz dobrych stosunków między ludźmi.

W regionie Zatoki Perskiej utrzymuje się napięta sytuacja z powodu sporu między USA i Iranem. Stany Zjednoczone zarzucają Iranowi rozpalanie konfliktów w regionie i wspieranie terroryzmu.

Prezydent USA Donald Trump zagroził ostatnio Iranowi, że go zniszczy. „Jeśli Iran chce walczyć, będzie to jego oficjalny koniec. Nigdy więcej nie próbujcie straszyć Stanów Zjednoczonych!” – napisał Trump 19 maja na Twitterze.

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif ostrzegł Trumpa przed groźbami wobec Iranu i zarzucił mu m.in. „terroryzm gospodarczy”. A Rasul Sanai-Rad, polityczny zastępca dowódcy irańskich sił zbrojnych stwierdził, że „zachowanie amerykańskich przywódców to gra polityczna, na którą składają się zagrożenia i presja przy jednoczesnej chęci prowadzenia negocjacji w celu przedstawienia pokojowego wizerunku samego siebie i oszukania opinii publicznej”.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie