27 kwietnia 2021

Karol Nawrocki wygrał konkurs na fotel prezesa IPN. O nominacji rozstrzygnie Sejm

(Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum)

Dr Karol Nawrocki, dyrektor gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej, zdaniem Kolegium IPN jest najlepszym kandydatem na stanowisko prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

 

O to, kto będzie następcą prezesa Jarosława Szarka, który zakończy kadencję 2 lipca, rywalizowało pięciu kandydatów. Byli oni we wtorek przesłuchiwani przez Kolegium IPN. W ocenie tego gremium najlepszą wizję kierowania instytutem zaprezentował dr Nawrocki. Do Sejmu trafi więc wniosek o powołanie go na nową funkcję na pięć lat.

Poparcie mojej kandydatury przez Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, w którego skład wchodzą wybitni naukowcy, publicyści i zasłużeni członkowie opozycji antykomunistycznej w PRL, jest przede wszystkim wielkim zaszczytem. Cieszę się, że czteroletnia praca moja i mojego zespołu w Muzeum II Wojny Światowej została doceniona, a zebrane doświadczenie zaowocuje w dalszej służbie Polsce. Droga do funkcji Prezesa IPN jest jednak bardzo długa i skomplikowana, więc należy się po niej poruszać z właściwym spokojem i rozwagą – skomentował zwycięzca konkursu.

Nominat jest z wykształcenia historykiem i „specjalistą ds. zarządzania zasobami ludzkimi”. Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych, obroniony w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w IPN od 2009 roku. Pomiędzy 2014 a 2017 r. był naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku. Cztery lata temu objął funkcję dyrektora Muzeum II Wojny Światowej.

 

Źródło: RMF24.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie