7 kwietnia 2021

Katastrofa Tu-154M: Jarosław Kaczyński nie ma pewności czy uda się ustalić przyczyny

(Alan Lebeda [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)] )

Zbliżająca się już 11 rocznica katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem skłania do pytań o zakończenie śledztwa i wnioski końcowe. Sprawa, jak się okazuje, nie jest oczywista, a wątpliwości w kwestii „prawdy o Smoleńsku” wyraża nawet Jarosław Kaczyński.

 

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS podkreślił, że jeśli Polska, jako państwo, miałaby wskazać jaki był rzeczywisty przebieg katastrofy smoleńskiej, to „musimy mieć litą pewność, co do każdego elementu przekazu”.

 

I tu pojawiają się przeszkody. Nawet wśród badaczy w kraju pojawiają się rozbieżności. Antoni Macierewicz wskazuje, że raport jest gotowy, ale część osób sygnalizuje potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań. – Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca – powiedział prezes PiS.

 

Jarosław Kaczyński zapytany wprost o to czy uda się wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, odparł, że nie ma takiej pewności. Jak wyjaśnił, chodzi o dojście do sytuacji, w której „racjonalnie i w dobrej wierze nie będzie można tych ustaleń podważyć”.

 

Chciałbym także powiedzieć, że w tej sprawie musimy wszystkiego dokonać sami, w Polsce. Ta nadzieja, że ktoś coś zrobi za nas, że komuś będzie zależało na tym, by odkryć prawdę za nas, jest wynikiem częstej w naszym społeczeństwie – i szkodliwej – cechy bezgranicznej ufności wobec zagranicy – dodał.

 

Prezes PiS wskazał tu jednoznacznie, że istotne jest to, by ustalenia nie budziły zastrzeżeń i nie możemy być tu „zakładnikami tej czy kolejnej rocznicy”.

 

Źródło: „Gazeta Polska”

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy