29 marca 2020

Katoliccy teologowie bronią kardynała Burke’ a przed atakiem homoaktywistów

(Fot. Alessandro Bianchi / Forum )

Wypowiedź kardynała Raymonda Leo Burke’a na temat odwrócenia się ludzi od Boga jako przyczyny nieszczęść spadających na świat, wzbudziła agresywną reakcję ze strony lobby homoseksualnego. Lider podającej się za katolicką organizacji New Ways Ministry domaga się od papieża odsunięcia hierarchy od posługi pasterskiej.

 

New Ways Ministry oskarżyło księdza kardynała o demonizowanie osób LGBT poprzez wspomnienie teorii gender w uwagach na temat wiary katolickiej i koronawirusa – informuje Life Site News. W obronie amerykańskiego purpurata stanęło na łamach portalu kilku wybitnych katolików.

 

Kardynał Burke w swym wystąpieniu dotyczącym epidemii COVID-19, opublikowanym 21 marca wskazał, że „człowiek wiary nie może brać pod uwagę obecnego nieszczęścia, w którym się znajdujemy, nie zastanawiając się również nad tym, jak odległa od Boga stała się nasza kultura popularna”.

 

Były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, najwyższej instancji sądowniczej w Kościele, wymienił różne przejawy odwrócenia się społeczeństw od Stwórcy. Zaznaczył, że ma na myśli nie tylko o lekceważenie Bożej obecności pośród nas, lecz również ludzki bunt przeciwko porządkowi stworzenia.

 

„Musimy tylko pomyśleć o gwałtownych atakach na życie ludzkie, mężczyzn i kobiet, które Bóg stworzył na Swój obraz i podobieństwo; atakach na niewinnych i bezbronnych nienarodzonych oraz na tych, którzy mają pierwszeństwo do naszej opieki; obciążonych poważnymi chorobami, zaawansowanym wiekiem lub specjalnymi potrzebami” – zaznaczył hierarcha.

 

Kardynał Burke napiętnował dokonujący się w naszych czasach „wszechobecny atak na integralność ludzkiej seksualności, na naszą tożsamość jako mężczyzn lub kobiet, z pretensją do samodzielnego definiowania siebie [własnej płci], często za pomocą agresywnych środków [ingerencji], tożsamości seksualnej innej niż ta, którą dał nam Bóg. Z coraz większą troską obserwujemy niszczący wpływ na jednostki i rodziny tak zwanej teorii gender” – podkreślił ksiądz kardynał.

 

Purpurat wymienił również – jako możliwy powód Bożego gniewu – „pogaństwo, które czci naturę i ziemię”.

 

„W Kościele są tacy, którzy odnoszą się do Ziemi jako do naszej matki, tak jakbyśmy wyszli z Ziemi, a Ziemia byłaby naszym zbawieniem. Ale pochodzimy z ręki Boga, Stwórcy Nieba i Ziemi. Tylko w Bogu znajdujemy zbawienie” – przypomniał kardynał.

 

Orędzie amerykańskiego hierarchy spotkało się z reakcją Francisa DeBernardo, dyrektora wykonawczego New Ways Ministry, udającej katolicką organizacji LGBT. W środę 25 marca oświadczył on, że kardynał „obwinił osoby LGBTQ o pandemię koronawirusa”. Działacz oskarżył także kard. Burke – podobnie jak biskupa Ramóna Castro z meksykańskiego Cuernavaca – o promowanie „dezinformacji w trakcie globalnego kryzysu zdrowotnego”.

 

DeBernardo wezwał papieża Franciszka do „usunięcia obydwu z publicznej posługi ze względu na niebezpieczny i nieodpowiedzialny język odnoszący się do kwestii osób LGBTQ”.

 

LSN cytuje wypowiedzi kilku katolików, którzy wzięli w obronę kardynała. Między innymi Janet Smith, byłej profesor teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchowym Najświętszego Serca w Detroit. Nazwała ona atak NWM „pełnym dezinformacji, czyli fałszu”.

 

Twierdzą, że Burke obwinił osoby LGBTQ o pandemię koronawirusa. Nie powiedział nic takiego, a tak naprawdę nie wspomniał nawet o osobach LGBTQ – powiedziała w rozmowie z LifeSiteNews.

 

Uczona przyznała, że w wypowiedzi duchownego znalazła się wzmianka o ideologii gender jako jednym z przykładów dezorientacji wynikającej z odwrócenia się ludzi od Boga, ale „nie jest ona identyfikowana jako odpowiedzialna za koronawirusa” – wyjaśniła profesor Smith.

 

Z kolei Ks. Serafino Lanzetta, członek Akademii Życia i Rodziny Jana Pawła II, podkreślił, że wypowiedź kardynała Burke’a o „wszechobecnym ataku na integralność ludzkiej seksualności, naszej tożsamości jako mężczyzny lub kobiety” należy postrzegać „w świetle wielu innych grzechów potępionych przez Jego Eminencję jako przyczyny sprawiedliwej kary, dopuszczonej przez Boga zarazy”.

 

Jest skutkiem grzechu pierworodnego i naszych grzechów. Każdy grzech musi zostać naprawiony, ale grzech skierowany przeciwko stworzeniu człowieka przez Boga ma szczególną wagę moralną – ogromnego buntu wobec Boga; buntu, który próbuje zastąpić Go czymś stworzonym przez człowieka – podkreślił duchowny.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie