27 marca 2017

Robert F. Kennedy Jr. wypowiedział wojnę  koncernom farmaceutycznym i rządowej agencji CDC, która akceptuje program obowiązkowych szczepień w USA. 31 marca prezenter radiowy, prawnik i działacz na rzecz ochrony środowiska wygłosi mowę podczas wiecu Rewolucja na rzecz Prawdy w Waszyngtonie, organizowanym przez Vaccination Injury Awareness League (Ligę uświadamiania szkód powodowanych przez szczepionki).

 

Kennedy domaga się większej przejrzystości w procesie badań i rządowego zatwierdzania coraz szerszego harmonogramu szczepień. Jak sam przyznaje, opowiada się za szczepieniem dzieci, jednak uważa, że należy przeprowadzić więcej badań w celu określenia potencjalnych zagrożeń dla ich zdrowia. Aktywista ma poważne zastrzeżenia dla działalności agendy rządowej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

 

– Gdy byłem chłopcem w 1954 r. CDC zalecała pięć szczepionek pediatrycznych – mówił syn senatora i prokuratora generalnego Roberta F. Kennedy’ego. – Dzisiejsze dzieci na ogół nie mogą uczęszczać do szkoły bez co najmniej 56. dawek 14. szczepionek do lat 18 – tłumaczył.

 

Kennedy podkreślił, że obecnie każdy kto kwestionuje szczepionki, traktowany jest jak parias. – Ludzie, którzy mają uzasadnione obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek, są wyśmiewani, i marginalizowani. Jest jednak przytłaczająca zgodność w społeczności naukowej, wyrażającej obawy co do bezpieczeństwa obecnego planu szczepień – wyjaśnił.

 

Kennedy obwinia przemysł farmaceutyczny, rząd Stanów Zjednoczonych i media o „zmowę”, mającą doprowadzić do zaszczepienia coraz większej liczby ludzi coraz większą liczbą szczepionek. Działacz ruchu antyszczepionkowego oskarżył media o niepełnienie roli „stróża amerykańskiego społeczeństwa”. Nie tylko nie podnoszą kwestii bezpieczeństwa szczepionek zalecanych przez CDC, firmy farmaceutyczne i inne podmioty, ale dodatkowo cenzurują przekazy i nie publikują wyników badań krytycznych.

 

Eksplozja szczepionek w USA  rozpoczęła się w połowie lat 80. po tym, jak Kongres zwolnił koncerny farmaceutyczne z odpowiedzialności sądowej za negatywne skutki dla zdrowia spowodowane zastosowaniem wyprodukowanych przez nie szczepionek. Obecnie tzw. branża szczepionkowa generuje w USA roczne dochody na poziomie 25 mld USD.

 

Kennedy uważa CDC za „organizację korupcyjną”. Okazuje się, że w komitetach doradczych ds. szczepień rekomendujących szczepionki zasiadają medycy, którzy sami je opatentowali. Przykładem jest dr Paul Offit, który dołączył do harmonogramu regularnych szczepień własną szczepionkę przeciwko rotawirusowi, a następnie odsprzedał za wiele milionów dolarów licencje na jej produkcję.

 

Kennedy zarzuca CDC manipulowanie danymi pochodzącymi z własnych badań. Dr William Thompson, wieloletni pracownik CDC powiedział, że on i jego koledzy byli zmuszeni zmienić dane na temat bezpieczeństwa rtęciowego środka zabezpieczającego thimerosal, aby ukryć związek przyczynowy z różnymi urazami mózgu, w tym z autyzmem.

 

Chociaż thimerosal został usunięty z pediatrycznych szczepionek rozprowadzonych w USA w 2001 roku, Kennedy zauważa, że jest on nadal używany w niektórych szczepionkach przeciw grypie rutynowo podawanych dzieciom i kobietom w ciąży. – Wzywają kobiety w ciąży, aby ograniczyły spożycie ryb, by unikać rtęci, ale z drugiej strony zaleca im się szczepienia przeciw grypie zawierające rtęć – mówił Kennedy.

 

CDC tłumaczy, że rtęć stosowana w szczepionkach ma mniej trwałą postać niż w zanieczyszczonych rybach i nie wyrządza tylu szkód. Jednak wiele badań wskazuje, że to nieprawda. W odpowiedzi na pytanie dotyczące przejrzystości i konfliktu interesów w procesie zatwierdzania szczepionek, rzecznik prasowy CDC odpisał, iż  „wiarygodne badania naukowe dowodzą, że nie ma związku między szczepionkami a autyzmem”.

 

Przedstawiciel amerykańskiej agencji ds. żywności i leków (FDA) odpowiedział z kolei, że „szczepionki mają kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia publicznego, zapobiegając poważnym i potencjalnie zagrażającym życiu chorobom zakaźnym. Zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek jest jednym z najważniejszych priorytetów FDA”.

 

Prezydent Donald Trump spotkał się z Kennedym w styczniu tego roku, omawiając z nim kwestię ewentualnego powołania komisji ds. bezpieczeństwa szczepionek.

 

Źródło: newsmax.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie