8 kwietnia 2016

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jednoznacznie opowiedziała się za pozostaniem przy dotychczasowych regulacjach w kwestii aborcji. Jej zdaniem nie powinno się naruszać „kompromisu”, zezwalającego w majestacie prawa mordować dzieci nienarodzone.

 

– Ten kompromis, który osiągnęliśmy w Polsce wiele lat temu, powinien zostać zachowany – podkreśliła wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. – Każde naruszanie tego kompromisu powoduje niedobrą dyskusję w naszym kraju, następuje dzielenie Polaków. To daje szanse, aby w przyszłości ta ustawa, która teraz będzie zaostrzała prawo, była bardziej zliberalizowana bo do władzy dojdzie inna opcja polityczna – tłumaczyła.

 

– Ten kompromis nikogo nie zadowala, jest to bardzo twarda ustawa, jedna z najbardziej surowych ustaw w Europie, ale daje kobiecie w tak dramatycznej sytuacji prawo do wyboru – dodała. Jak podkreśliła, Platforma Obywatelska będzie głosowała przeciwko inicjatywie mającej na celu zaostrzenie przepisów aborcyjnych.

 

6 kwietnia Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński wydał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o powołaniu Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej „Stop Aborcji”. Tym samym prace wokół inicjatywy znacznie nabiorą tempa. Następnym krokiem będzie zbiórka co najmniej 100 tys. podpisów poparcia pod projektem ustawy.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie