24 sierpnia 2019

Kieleccy radni odważnie stają w obronie rodziny. „Jesteśmy przeciw ideologii LGBT”

(fot. pixabay)

„Rada Powiatu Kieleckiego, Ziemi Świętego Krzyża dla dobra wspólnego mieszkańców powiatu wyraża sprzeciw wobec tzw. ideologii LGBT, rozumianej jako ruch społeczny” – napisali w projekcie uchwały radni powiatu kieleckiego. Uchwała została przegłosowana w piątek.

 

Radni podkreślili w uchwale, że zgodnie z konstytucją, każdy obywatel „ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją”.

 

Projekt uchwały został przyjęty z inicjatywy radnych PiS, którzy mają większość w radzie powiatu kieleckiego. Radni zaznaczyli, że sprzeciwiają się „promowaniu homoseksualizmu w szkołach i życiu społecznym, wprowadzaniu wczesnej seksualizacji w szkołach – w tym kwestiom związanym z tożsamością płciową w myśl tak zwanych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wywieraniu presji na rzecz stosowania tzw. poprawności kulturowej i politycznej, ingerowaniu w sfery życia prywatnego, atakowaniu wolności słowa, podważaniu autorytetu rodziny”.

 

Radni w uchwale odwołali się także do tysiącletniej tradycji chrześcijaństwa w Polsce oraz „wielowiekowego przywiązania Polaków do wolności i wartości ponadczasowych”.

 

W głosowaniu wzięło udział 25 radnych. Za jej przyjęciem głosowali radni PiS oraz PSL a przeciw była jedna osoba wybrana z listy Projekt Świętokrzyskie.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie