22 listopada 2021

Klub Lewandowskiego chce zmusić swoich piłkarzy do szczepień. Sprawa może skończyć się w sądzie

(Fot. Frank Hoermann / SVEN SIMON / imago sport / Forum)

Czterech piłkarzy Bayernu Monachium prawdopodobnie pozwie swój klub do sądu w związku z polityką sanitarną. Pracodawca chce zmusić ich do przyjęcia zastrzyków przeciwko Covid-19 poprzez odebranie zarobków z okresu kwarantanny, którą objęci są niezaszczepieni zawodnicy.

 

O Bayernie głośno tym razem nie z powodu sukcesów sportowych, ale z racji segregacji sanitarnej, jakiej poddani zostali jego czterej piłkarze. Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Eric Choupo–Moting i Jamal Musiala. Ponieważ inny piłkarz, Niklas Suele, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, większość niezaszczepionych, czyli wymieniona czwórka, została zmuszona do odbycia kwarantanny. W dodatku klub zdecydował, że kwartet nie otrzyma wynagrodzeń za przymusową przerwę.

Wesprzyj nas już teraz!

Szefostwo klubu liczy, że „uderzenie po kieszeni” zmusi piłkarzy do zmiany decyzji i przyjęcia preparatów. Jednak według niemieckiej stacji Sport1, odsunięci od drużyny z powodów sanitarnych mają zamiar pójść do sądu z pozwami przeciwko Bayernowi.

„Oprócz wymienionej czwórki w drużynie Bayernu niezaszczepiony jest jeszcze Michael Cuisance, ale on nie miał kontaktu z zakażonym Suele i dlatego uniknął kwarantanny. Według niemieckiego dziennika władze Bayernu mogą zaoszczędzić na tej decyzji nawet 750 tys. euro” – czytamy w serwisie Onet.pl.

 

Źródło: Onet.pl

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez