1 marca 2021

Kneblowanie wolności słowa. Dr Zych w PCh24 TV odpowiada na atak Biedronia i Spurek

(Dr Tymoteusz Zych. FOT.Krystian Maj/FORUM)

Okazuje się, że według części przedstawicieli parlamentarzystów europejskich różnorodność kończy się wtedy, gdy ktoś nie zgadza się z lewicowymi czy skrajnie lewicowymi poglądami. Na taką różnorodność już nie ma miejsca – mówi w rozmowie z PCh24 TV dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris odnosząc się do żądań m.in. Roberta Biedronia i Sylwii Spurek dotyczących zablokowania jego prac w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.

 

Europosłowie sporządzili w tej sprawie specjalny list, w którym w ocenie dr. Zycha znajduje się cała masa nieprawdziwych informacji. – Ten list w ogóle nie odnosi się do mnie jako do osoby; do żadnych moich wypowiedzi ani do działań, jakie podjąłem w ramach Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, a jestem jego członkiem już od blisko pół roku. On się odnosi wyłącznie do Instytutu Ordo Iuris – podkreśla nasz rozmówca.

 

Jakie „zarzuty” europosłowie skierowali pod adresem Instytutu Ordo Iuris? – Nasza organizacja została określona przez autorów kilkoma etykietkami, że jest to organizacja homofobiczna, anty-LGBTI, anty-genderowa, podważająca równość kobiet i mężczyzn. Jest również mowa o tym, jakoby Instytut Ordo Iuris uczestniczył w tworzeniu rzekomych stref wolnych od LGBT, które miałyby istnieć na terenie Polski. Krótko mówiąc ogólniki i absurdy. Nie ma tam żadnej merytorycznej treści – tłumaczy wiceprezes Ordo Iuris.

 

Każdy może mieć swoje poglądy, ale nie każdy może je wyrażać. To jest sytuacja niesamowita. Niesamowita jest również hipokryzja autorów tego listu, którzy powołując się na różnorodność i zróżnicowanie poglądów chcą jednocześnie spychać na całkowity margines społeczeństwa wszystkich, którzy się z nimi w pewnych kwestiach nie zgadzają, a warto przypomnieć, że kwestie związane z definicją rodziny czy ochrony życia to są sprawy, które w ogóle nie wiążą się z kompetencjami UE. Wiele razy nas zapewniano, że nikt nigdy w UE tymi tematami nie będzie się zajmował, więc tym bardziej trudno zrozumieć skąd się biorą zarzuty wobec mnie, skoro one w ogóle nie dotyczą szeroko rozumianej tematyki unijnej – mówi dr Tymoteusz Zych.

 

Źródło: PCh24 TV

TK

 

Skandal! Spurek i Biedroń chcą zakneblować Ordo Iuris! || Ordo Iuris. W imię zasad

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie