20 lutego 2013

Ministerstwo finansów chce, by właściciele działek płacili kolejny podatek, tym razem od wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu służebności przesyłu. Chodzi o środki, jakie właściciele nieruchomości otrzymują za zainstalowanie na ich terenie infrastruktury gazowej, energetycznej bądź komunikacyjnej.

 

Do tej pory właściciele działek pobierający takie wynagrodzenie byli zwolnieni z podatku. Kodeks cywilny umożliwia zawarcie umowy o ustanowienie służebności z zakładem energetycznym, gazowym itd. W zamian za zgodę właściciel otrzymuje wynagrodzenie, które może sięgnąć do 25 tysięcy złotych.

 

Zwolnienie to, zdaniem resortu, było interpretowane zbyt szeroko, sięgając w orzecznictwie sądów administracyjnych także regularnych wynagrodzeń otrzymywanych z tego tytułu. Równocześnie, w Polsce znajduje się blisko 19 milionów takich działek.

 

 

źródło: wp.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie