29 marca 2013

Wysocy, komunistyczni działacze: Władysław Ciastoń (były wiceszef MSW), oraz Józef Sasin (były dyrektor MSW) stanęli przed sądem. To efekt upartości IPN.

 

Komuniści mają odpowiedzieć za bezprawne powołanie na ćwiczenia wojskowe byłych działaczy „Solidarności”. IPN wszczął w tej sprawie śledztwo w 2008 roku. Stowarzyszenie Osób Internowanych „Chełminiacy 1982” utrzymuje, że nie było to zwykłe powołanie do wojska, ale represja polityczna. IPN potwierdził ten fakt.

 

Sprawą zajmie się stołeczny Sąd Rejonowy. IPN prowadził śledztwo od 2008 roku. Prokuratorzy podkreślają, że powołanie działaczy „Solidarności” do wojska łączyło się ze szczególnym dręczeniem.

 

Na przełomie 1982-1983r. spędzili oni trzy zimowe miesiące na poligonie w Chełmnie. Spali w namiotach; dostali stare buty i mundury; zlecano im też różne – najczęściej nieprzydatne – zadania. Według IPN, panowały tam warunki surowsze od tych, w jakich przetrzymywano internowanych.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie