2 lutego 2021

„Komunizm ma się lepiej niż kiedykolwiek”. Legenda hiszpańskiego dziennikarstwa mocno o Davos

(fot. YouTube / CGTN)

„Nauczanie z Davos mówi, że komunizm ma się lepiej niż kiedykolwiek i że coraz więcej idiotów chce nam go narzucić” – pisze o pomysłach Światowego Forum Ekonomicznego legenda hiszpańskiego dziennikarstwa, Federico Jiménez Losantos.

 

20 stycznia zakończyły się obrady Światowego Forum Ekonomicznego. W tym roku honorowym gościem gremium był prezydent Chin, Xi Jinping. Gospodarzem wirtualnego spotkania Forum był prezes organizacji, Klaus Schwab, ten sam, który cieszył się, że pandemia doprowadzi do spadku liczby urodzeń. (Nie da się obecnie utrzymać globalnej populacji i liczba urodzeń musi spaść, można to uznać za bardzo pozytywny efekt pandemii Covid-19 – pisał na Twitterze).

 

Schwab na tegorocznym Forum nie ustawał w pochwałach dla prezydenta Chin. Zapewniał, że nadszedł czas rozpoczęcia „nowej globalnej ery” i składał Xi Jinpingowi serdeczne wyrazy przyjaźni.

 

Jak pisze na łamach portalu DoRzeczy.pl red. Małgorzata Wołczyk, obrady Forum ciekawie podsumował hiszpański dziennikarz i autor książek, Federico Jiménez Losantos.

 

„W złowieszczej szopie w Davos, w krótkich frazach i video zreferowano nam przyszłość, którą przygotował dla nas Wielki Reset. Jest to mieszanka przestępczości i głupoty, która naprawdę byłaby śmieszna, gdyby nie stały za tym potężne siły, które starają się promować Agendę 2030, i za którą w Hiszpanii odpowiedzialny jest oczywiście wicepremier Pablo Iglesias” – napisał.

 

Według Losantosa nowy wspaniały świat ma być oparty na kilku „prostych” rozwiązaniach: „Nie będziesz niczego posiadać i będziesz szczęśliwy”; „Możesz wypożyczyć wszystko, czego potrzebujesz, a dron przywiezie to do domu”; „Stany Zjednoczone nie będą pierwszą światową potęgą. Garść innych krajów je zastąpi”; „Nie będziesz musiał czekać na dawcę organów. Przeszczepy narządów nie będą robione bo organy będą stwarzane”; „Będziesz jadł mniej mięsa. Nie będzie to podstawowy pokarm.

 

Dla dobra środowiska i twojego zdrowia”; „Miliard ludzi będzie musiało zostać przesiedlonych przez zmiany klimatyczne. Będziemy musieli lepiej przyłożyć się do ich przyjmowania i integrowania”; „Ludzkość mogłaby podróżować na Marsa”; „Zachodnie wartości zostaną poddane próbie”.

 

„Nauczanie z Davos mówi, że komunizm ma się lepiej niż kiedykolwiek i że coraz więcej idiotów chce nam go narzucić” – podsumował Hiszpan.

 

Jak stwierdza Wołczyk, gdyby podobnie streścił Davos jakiś polski prawicowy publicysta, spotkałby się z szyderstwem mediów centrowych i lewicowych. Trudno jednak tak samo potraktować wieloletniego felietonistę El Mundo i Libertad Digital, legendę hiszpańskiego dziennikarstwa, który z polską prawicą nie ma nic wspólnego…

 

Źródło: dorzeczy.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy