4 lipca 2021

Konfederacja przedstawiła program „Polska na nowo”. Likwidacja i obniżka podatków, bony edukacyjny i zdrowotny

W niedzielę odbyła się konferencja programowa Konfederacji. Partia przedstawiła program pod nazwą Polska na nowo. Ugrupowanie proponuje między innymi likwidację szeregu podatków, wprowadzenie dobrowolnego ZUS-u oraz bony zdrowotny i edukacyjny.

Konfederacja zorganizowała konwencję programową w parku marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie. Politycy zaprezentowali pakiet programowy pod nazwą „Polska na nowo”, który miałby być odpowiedzią na Polski ład Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł jest podzielony na pięć kategorii. To kolejno: – niskie i proste podatki; – niższe koszty życia; – efektywna i nowoczesna edukacja; – sprawna i dostępna ochrona zdrowia; – państwo prawa.

Politycy Konfederacji chcieliby między innymi likwidacji piętnastu podatków za pomocą jednej ustawy. Byłyby to między innymi takie daniny jak podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek cukrowy, opłata paliwowa, opłata emisyjna, opłata reprograficzna, opłata targowa czy podatek od posiadania psa. Ponadto Konfederacja proponuje wprowadzenie dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Inne postulaty to obniżenie VAT, akcyz oraz opodatkowania paliw. Wskutek tej ostatniej zmiany cena benzyny miałaby spaść do 4zł za litr.

Wesprzyj nas już teraz!

Duże zmiany ugrupowanie proponuje też w służbie zdrowia. Partia przedstawiła koncept wprowadzenia bonów zdrowotnych, co miałoby zostać połączone z wprowadzeniem do systemu opieki zdrowotnej większej konkurencji rynkowej. Szłoby o likwidację monopolu NFZ.

Inny pomysł to bon edukacyjny. Rodzice mieliby sami decydować, do jakiej szkoły posłać dziecko. Placówki edukacyjne, także te publiczne, musiałyby ze sobą konkurować. Ponadto Konfederacja wyraziła niezgodę na lockdowny w systemie edukacji.

Politycy ugrupowania sprzeciwili się też wprowadzaniu paszportów covidowych oraz segregacji naturalnej.

Na koniec partia zapowiedziała akcję Wakacje z Konfederacją. Do 7 sierpnia jej politycy będą spotykać się z wyborcami w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

Źródło: rp.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(28)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy