16 maja 2019

Konferencja gender na Uniwersytecie Warszawskim. Będą promować dewiacje?

(Fot. Maciek Markowski/FORUM)

Władze Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny szokują. Po udostępnieniu infrastruktury uczelni Leszkowi Jażdżewskiemu, który w skandalicznym wystąpieniu wylał wiadro pomyj na Kościół katolicki i jego wiernych, tym razem w Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego, w budynku Samorządu Studentów, ma się odbyć konferencja poświęcona tzw. związkom homoseksualnym pt. „O co chodzi tęczowym rodzinom?”

 

Organizatorem konferencji jest sekcja „Queer UW” skupiająca w swych szeregach aktywistów homoseksualnych, którzy lansują m.in. o wprowadzenie na uczelni niebezpiecznej ideologii gender.

 

„Jak żyją tęczowe rodziny w Polsce? Czego wymaga od nich życie w kraju, w którym według litery prawa pozostają wobec siebie obcymi osobami? Wiele par nieheteroseksualnych wychowuje dzieci. Jak radzą sobie w szkole, w urzędzie, w przychodni? Czym różnią się od tradycyjnego modelu rodziny i dlaczego dużo osób LGBT je wybiera?” – to tylko niektóre z treści, jakie mają zostać poruszone podczas wydarzenia. Organizatorzy dotychczas nie ujawnili jednak, jacy prelegenci zabiorą głos podczas konferencji.

 

Organizowanie takiego wydarzenia odsłania nie tylko ideologiczny, ale również polityczny aspekt działalności uczelni wyższych. Uniwersytety promują zarówno nurt gender, jak i środowisko LGBT. Znamienne jest jednak to, że nie dopuszczają do głosu i uniemożliwiają wygłoszenie wykładów osobom o poglądach nieradykalnych – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Andrzej Mazan, pedagog.

 

Według informacji przekazanych przez organizatorów na jednym z portali społecznościowych konferencja została sfinansowana z budżetu Samorządu Studentów UW.

 

W ocenie ekspertów poproszonych o skomentowanie sprawy przez „Nasz Dziennik” polskie uczelnie coraz częściej działają pod wpływem ideologii antychrześcijańskiej a efektem tej działalności jest promowanie tzw. wolności, która narusza podstawowe prawa człowieka i uderza w jego godność. 

 

Jak podkreślają rozmówcy „Naszego Dziennika” środowiska lewicowe wykorzystują wyższe uczelnie, przy pełnej zgodzie ich władz, do lobbowania za zmianą prawa.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie