4 stycznia 2021

Kongresmen zakończył modlitwę zwrotem „awoman”. Myślał, że „amen” jest nacechowane płciowo

(fot. YouTube / Howard Mortman)

„Prosimy w imię monoteistycznego boga (…) znanego pod wieloma imionami i wieloma rzeczami, amen i awoman” – w taki sposób zakończył modlitwę na otwarcie posiedzenia Kongresu Emmanuel Cleaver, przedstawiciel Demokratów.

 

Cleaver jest pastorem Zjednoczonych Metodystów wyznaczonym do prowadzenia modlitwy przed rozpoczęciem obrad Kongresu. Pierwsze posiedzenie amerykańskiego parlamentu w tym roku odbyło się w niedzielę 3 stycznia.

 

Otwierającą obrady modlitwę zakończył słowami „awoman”, zapewne twierdząc, że „amen” jest nacechowane płciowo (ang. men – człowiek, mężczyzna). Polityk został skrytykowany w mediach społecznościowych przez przedstawicieli Republikanów. Pisali oni, że słowo amen po łacinie oznacza „niech tak będzie”.

 

Szefowa Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi zaledwie dzień temu wprowadziła nowe zasady, które „pomogą parlamentowi stać się bardziej inkluzywnym”. 45-stronicowy pakiet poddany pod głosowanie w poniedziałek, usuwa wszystkie wzmianki o zaimkach i terminach związanych z płcią, takich jak „mężczyzna”, „kobieta”, „matka” i „syn”.

 

Źródło: tvp.info / foxnews.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(28)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy