13 stycznia 2021

Konto Donalda Trumpa na YouTubie zawieszone na 7 dni. Powodem „podżeganie do przemocy”

(Fotograf: JONATHAN ERNST Archiwum: Reuters FORUM)

Serwis YouTube poinformował, że kanał wciąż urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa został zawieszony na co najmniej 7 dni, co oznacza, że w ciągu najbliższego tygodnia nie będą mogły pojawić się na nim nowe treści. Powodem ma być rzekome podżeganie do przemocy, jakiego miał się dopuścić Trump.

 

„Po dokonaniu przeglądu i w świetle obaw o potencjalną przemoc, usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa za złamanie naszego regulaminu. Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i tymczasowo nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum 7 dni”, ogłosili administratorzy portalu na Twitterze.

 

Władze YouTube dodały, że w związku z obawami o podżeganie do przemocy bezterminowo wyłączone zostały komentarze pod filmami Trumpa, podobnie jak w przypadku innych kanałów.

 

Należący do Google YouTube jest kolejnym z serwisów społecznościowych, który zawiesił konto amerykańskiego prezydenta w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia. Zginęło wówczas pięć osób. Wcześniej zrobiły to m.in. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch.

 

Źródło: YouTube, rmf24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie