24 marca 2021

Koronakryzys w Hiszpanii. Przybywa ubogich w kolejkach po żywność

(fot. Mariscal / EFE / FORUM)

Niepokojąco rośnie liczba osób korzystających z publicznego systemu rozdawnictwa żywności – alarmują hiszpańskie organizacje charytatywne. Taka forma pomocy funkcjonuje już w 50 prowincjach kraju.

 

Z szacunków hiszpańskich struktur Caritas wynika, że w wyniku lockdownów wprowadzonych w walce z koronawirusem, grono odbierających pomoc od tej instytucji zwiększyło się o ponad pół miliona osób. Jedna trzecia potrzebujących pomocy to ofiary koronakryzysu.

 

Według władz hiszpańskiej Caritas w ciągu roku pandemii władze tej instytucji musiały nasilić akcje pomocowe na terenie wszystkich 70 diecezji tego kraju. Pomoc realizowana jest zazwyczaj w kościołach lub przylegających do nich pomieszczeniach.

 

Natomiast według przewidywań hiszpańskich ekonomistów, liczbę ubogich i bezrobotnych w 2021 r. oczekiwane w 2021 r. powiększy zjawisko przewidywanych licznych zwolnień. Według perspektyw banku centralnego, wzrost gospodarczy w tym roku wyniesie w Hiszpanii zaledwie 3,2 proc., czyli znacznie poniżej prognoz UE.

 

Z opublikowanych w styczniu analiz socjologów i ekonomistów z regionu Madrytu wynika, że wskutek pierwszej fali epidemii w Hiszpanii odsetek osób z klasy średniej obniżył się do poziomu 58 proc. społeczeństwa, czyli notowanego w dekadzie lat 90.

 

Źródło: radiomaryja.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie