9 września 2013

Internetowa akcja bojkotu sklepów firmy C&A przyniosła oczekiwane rezultaty. Producent odzieży wycofał koszulki z podobizną Che Guevary.

 

Firma C&A poinformowała na swoim profilu na Facebooku o wycofaniu koszulek  z podobizną Che Guevary. C&A „pragnie przeprosić klientów, których uraziły wzory na koszulkach”. Produkt zostanie wycofany z asortymentu sklepu we środę.

 

C&A to popularna młodzieżowa marka. Oburzenie grupy internautów wzbudziło to, że w swojej ofercie sklep ma koszulki z wizerunkiem Che Guevary. Wizerunek ten jest popularny w pop kulturze i ma obrazować buntowniczość i brak pokory.

Che Guevara był lewicowym ideologiem i mordercą. Przypisuje mu się odpowiedzialność za prawie 10 tys. egzekucji, a bezpośrednio z jego ręki miało zginąć od 800 do 1700 osób.

 

Internauci gromadzili przeciwników popularyzacji wizerunku Che Guevary na Facebooku na stronie Bojkot firmy C&A za propagowanie komunizmu!

 

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie