16 marca 2019

Krajowa Rada Duszpasterstwa Kobiet przeciwko Karcie LGBT+ w warszawskich szkołach

(Fot. Pixabay)

Łamanie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania potomstwa zgodnie z ich własną wolą i wyznawanymi przez nich wartościami zarzuca prezydentowi Warszawy Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet. „Stanowczo protestujemy przeciw próbom wprowadzenia do stołecznych przedszkoli i szkół tzw. standardów edukacji seksualnej WHO, co zostało zapowiedziane w podpisanej przez Pana Karcie LGBT+” – napisały autorki do Rafała Trzaskowskiego.

 

„Ogłaszając w Karcie LGBT+ swój program bez konsultacji z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz stowarzyszeniami obywatelskimi, próbuje Pan wprowadzić seksualizację dzieci do przedszkoli i szkół, łamiąc przez to zagwarantowane w polskiej Konstytucji fundamentalne prawo rodziców do wychowania potomstwa zgodnie z ich własną wolą i wyznawanymi przez nich wartościami” – czytamy w liście. 

Autorki zwróciły uwagę na sprzeczność kryjącą się w systemowym wprowadzaniu seksedukacji przez władze publiczne. „Przekazywanie w instytucjach przez obce dziecku osoby treści dotyczących seksualności może być samo przez się przemocą seksualną, gdyż łatwo narusza wrażliwość dziecka, łamie jego poczucie wstydu, stojące na straży godności osobistej, nie uwzględnia potrzeb i woli dziecka do poznawania takich treści. To rodzice powinni odpowiadać na pierwsze pytania dziecka dotyczące spraw związanych z płciowością i prokreacją oraz towarzyszyć mu w okresie dzieciństwa w poznawaniu tej delikatnej dziedziny życia” – napisały autorki.

„Dziecko ukierunkowane od wczesnego dzieciństwa na koncentrację na poruszeniach sfery seksualnej, staje się łatwo ofiarą przemocy i uzależnień, przestaje być istotą zdolną do wolnego i rozumowego kierowania swoim zachowaniem zgodnie z wartościami wyższymi i normami moralnymi, gotową do wyrzeczeń i poświęceń, do służby innym ludziom i narodowi” – podkreśla rada.

(…) Oświadczamy więc, że zrobimy wszystko, aby do realizacji programów, które zamiast budować, niszczą człowieczeństwo, nie doszło. Wykorzystamy w tym celu wszelkie możliwości prawne, zawodowe, pozarządowe i medialne. Gra toczy się o przyszłość narodu, o to, jakie jednostki będą tworzyć naszą wspólnotę. Czy będą to jednostki egoistyczne i narcystyczne, skoncentrowane na seksualności, niezainteresowane życiem małżeńsko-rodzinnym, pogardzające ludźmi przywiązanymi do wartości chrześcijańskich stanowiących fundament cywilizacji europejskiej, czy też będą to jednostki gotowe do realizacji wartości wyższych dla dobra wspólnego, altruistyczne, o postawach prorodzinnych i wspólnototwórczych” – pisze rada, w której zasiadają m.in. psycholog, prof. UKSW Maria Ryś oraz dziennikarka Alina Petrowa-Wasilewicz.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie