22 kwietnia 2021

Kraków: ruszył „zegar klimatyczny” odliczający czas do katastrofy

(fot. RMF FM)

22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi w Krakowie ruszył „zegar klimatyczny” odliczający czas do osiągnięcia wzrostu średniej temperatury planety o 1,5 st. C sprzed epoki przemysłowej. Jednak jak przekonują organizatorzy, „każdy z nas może zatrzymać zegar”.

Zegar klimatyczny to projekt edukacyjny, który ma przyczynić się do zmotywowania społeczeństwa do działań na rzecz ograniczenia emisji CO2, zarówno poprzez zmianę zachowań indywidualnych, jak i zbiorowych. Zegar klimatyczny wskazuje czas, jaki pozostał, aby WYZEROWAĆ nasze emisje, jeśli chcemy, aby temperatura na Ziemi nie wzrosła o więcej niż 1,5 stopnia Celsjusza w stosunku do ery przedprzemysłowej. Według zegara mamy na to… niecałe siedem lat.

Od 22 kwietnia odliczanie będzie widoczne każdego wieczoru (po 21) na największym ekranie ledowym w Polsce – elewacji krakowskiej hali Tauron Arena. Całość wyświetlana będzie przez cztery miesiące.

Za projektem stoją organizatorzy BNP Paribas Green Film Festival, natomiast na ceremonię otwarcia zapraszają Dyrektor Generalny UN Global Compact (ONZ) w Polsce Kamil Wyszkowski; prezes Fundacji Green Festival Grzegorz Dukielski oraz Andrzej Łazęcki – dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

 

Źródło: rmf24.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(26)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy