20 grudnia 2012

Krakowianie mają dość spalin i pyłów, stworzyli „Alarm Smogowy”. Jego członkowie zapowiadają protesty, rozpoczęto już zbieranie podpisów pod petycją do władz miasta i województwa.

 

Pomysłodawcy apelują o wprowadzenie zakazu palenia węglem w piecach, tak problem smogu i zanieczyszczenia rozwiązano w Londynie i Dublinie. – Na skutek wprowadzenia zakazu palenia węgla w Dublinie uniknięto 350 zgonów rocznie. To są dane dość mocne i przekonują nas do tego, aby o coś takiego apelować – wyjaśnia pomysłodawczyni akcji Ewa Lutomska.

 

Inicjatywę poparło już 3 tysiące osób. Jak pokazują badania, mieszkańcy Krakowa wdychają powietrze o najgorszej w Polsce jakości. Normy stężenia szkodliwych pyłów są przekroczone średnio przez 200 dni w roku, podobne problemy występują w rejonie Zakopanego, Skawiny i Olkusza.

 

 

źródło: tvp.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie