24 marca 2021

Krakowscy radni za finansowaniem in vitro z pieniędzy publicznych

(Fot. Pixabay)

Radni z Koalicji Obywatelskiej, klubu „Kraków dla Mieszkańców” i części klubu „Przyjazny Kraków” przegłosowali w środę projekt finansowania ze środków publicznych metody in vitro. „ZA” zagłosowało 25 radnych, „PRZECIW” – 18.

 

ZOBACZ:

10 powodów, dla których musisz powiedzieć „NIE” dla in vitro!

 

Według przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowca, projektodawca uchwały, mówił, że w obliczu zakończenia krajowego programu in vitro, samorządy powinny wziąć na siebie odpowiedzialność w tej sprawie.

 

Projekt uchwały zyskał aprobatę klubu „Kraków dla Mieszkańców”. – Konsekwentnie popieramy idee współfinansowania ze środków publicznych. Uważamy, że każdy ma prawo do szczęścia i posiadania dzieci – stwierdził lider klubu Łukasz Gibała.

 

W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczył, że „jest gorącym zwolennikiem tej metody medycznej, która daje szansę na posiadanie potomstwa”.

 

Krytycznie o pomyśle finansowania leczenia metodą in vitro mówił przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. – Nie zmieniliśmy stanowiska. Jesteśmy negatywnie nastawieni do tego projektu. Nie ma sensu powtarzać argumentów, które wcześniej były przez nas i mieszkańców prezentowane – powiedział Włodzimierz Pietrus.

 

Źródło: lovekrakow.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie