23 czerwca 2019

Krakowski „Dom Eq” pod lupą urzędników. Sprawdzą, co kryje się pod tą „tęczową” inicjatywą

(Zdjęcie ilustracyjne FOT. William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM)

W połowie czerwca w Krakowie swoją działalność rozpoczął „Dom Eq”, czyli miejsce stworzone z myślą o gejach, lesbijkach, biseksualistach i osobach transseksualnych. Po licznych prowokacjach i atakach na katolików wyprowadzanych ze środowiska LGBT+ w całej Polsce, urzędnicy chcą sprawdzić, co naprawdę kryje się pod krakowską „tęczową” inicjatywą.

 

Jak deklarowali organizatorzy, Dom Eq – Krakowskie Centrum Równości, to miejsce wydarzeń kulturalnych, wsparcia psychologicznego, integracji dla środowiska LGBT+. W nim także mieścić się mają siedziby organizacji tworzonych przez „tęczowe” społeczności. Miejsce to udało się zorganizować z pomocą środków ze zbiórek internetowych oraz wsparcia z Fundacji Batorego.

 

Po atakach wyprowadzanych na katolików przez środowiska LGBT+, urzędnicy zamierzają sprawdzić, co kryje w sobie „Dom Eq” – zarówno pod kątem tolerancji wobec tradycji, jak i zamierzeń w sferze edukacyjnej działających tam środowisk. Jak podkreślił Piotr Ćwik, wojewoda małopolski, środowiska homoseksualistów atakują ludzi wierzących, kpią z Boga i katolików. – Chcą wykorzenić z Polski wartości katolickie i naszą tradycję. Dlatego tak ważne jest to, byśmy promowali chrześcijańskie wartości – powiedział. Jak dodał, inicjatywie trzeba się „przyglądać z uwagą”, równocześnie „promując wartości, które są dla nas istotne, ważne, wartości oparte na tradycyjnym modelu wychowania rodziny, te wartości, które odwołują się do hasła Bóg, Honor, Ojczyzna”.

 

Wojewoda zapowiedział, że zbadane zostaną prawne podstawy, na których „Dom Eq” rozpoczął  funkcjonowanie. Podobnie się stanie, jeśli będą się pojawiały uchwały samorządu związane z promocją LGBT w szkołach. Eksperci wskazują, że samorządowcy, ale też i resort edukacji i podległe mu służby muszą zastanowić się nad funkcjonowaniem zapisów chroniących rodzinę i polską tożsamość. Na ewentualne poprawki nie ma wiele czasu, bowiem środowiska LGBT+ mają na celowniku swych działań dzieci i młodzież, także poprzez akcje organizowane w szkołach.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie