15 września 2021

Kreml chce wyłączyć internet i zablokować połączenia telefoniczne. Wszystko w ramach przeciwdziałania „nadzwyczajnym wydarzeniom”

(fot. Pixabay)

Na kilka dni przed wyborami do Dumy Państwowej władze Rosji zapowiedziały, że podejmą starania, aby uzyskać pełnomocnictwo do odłączania internetu i telefonii w całym kraju lub w jego części. Miało by się tak stać przypadku „nadzwyczajnych wydarzeń”.

Według niezależnych mediów w Rosji odpowiednie przepisy w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego. We wtorek dokument został opublikowany na federalnym portalu aktów prawnych.

Rosyjscy urzędnicy napisali, że w nadzwyczajnych sytuacjach może zajść konieczność zabezpieczenia pełnego dostępu do środków komunikacji dla resortów siłowych, służb specjalnych czy ratowniczych oraz organów władzy federalnej i regionalnej.

Wesprzyj nas już teraz!

Mimo, że nowe przepisy miałyby obowiązywać od 1 marca 2022 roku, to w rosyjskich mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że w najbliższą wyborczą niedzielę zostanie przeprowadzona „próba generalna” odłączenia internetu i telefonii. Sugerują to również wydarzenia z początku września, kiedy to Kreml zablokował dostęp do 6 serwisów VPN, które pozwalały na łączenie się z zablokowanymi wcześniej stronami internetowymi.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie