18 października 2019

Krwawe żniwa ISIS. Tylko na Bliskim Wschodzie dżihadyści zamordowali ponad 60 tysięcy osób

(Zdjęcie ilustracyjne. FORUM)

Ilu ludzi zginęło w ostatnich latach z rąk islamskich terrorystów? Uniwersytet w Maryland w Stanach Zjednoczonych szacuje, że w czasach istnienia Państwa Islamskiego mahometańscy fundamentaliści pozbawili życia ponad 60 tysięcy osób.

 

W marcu tego roku światowi przywódcy ogłosili, że Państwo Islamskie zostało pokonane. Ich zdaniem organizacja została całkowicie rozbita i może działać już tylko w ograniczonym zakresie. To dobry moment na podsumowanie zbrodniczej działalności islamistów.

 

Z pomocą przychodzi cyklicznie uzupełniany raport „Gobal Terrorism Database” Uniwersytetu w Maryland w Stanach Zjednoczonych. Wynika z niego, że dżihadyści pozbawili życia prawdopodobnie ponad 60 tysięcy osób.

 

I tak według raportu Al-Kaida w Iraku zabiła 4414 osób, Państwo Islamskie – 43411 osób, a lojalne wobec ISIS grupy terrorystyczne kolejnych 8815 osób. Razem: 56 640 ofiar.

 

Jak podaje konserwatywny niemiecki portal „Junge Freiheit”, do tego trzeba jeszcze doliczyć większość spośród 18263 ludzi zamordowanych w Iraku i Syrii w latach 2013-2018 wskutek zamachów zorganizowanych przez niezidentyfikowane grupy; prawdopodobnie większości z nich dokonało ISIS.

 

To oznacza, że właściwa liczba ofiar islamistów jest bliższa przerażającej liczbie 70  tysięcy osób. Ostateczny raport podsumowujący okres terroru Państwa Islamskiego ma zostać opublikowany przez Uniwersytet w Maryland w 2020 roku.

 

źródło: jungefreiheit.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie