23 maja 2017

Krwawy zamach terrorystyczny w Manchesterze. Zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego świętują

(źródło: twitter.com / NBC News)

Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w hali widowiskowej w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii.

 

Jak podała agencja Reuters, po zamachu, zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęli prawdziwe świętowanie w mediach społecznościowych. Niektórzy z nich zachęcają do przeprowadzenia podobnych ataków w innych miejscach świata.

 

Do tragedii doszło po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. W Manchester Arenie mogło znajdować się ok. 21 tysięcy widzów. Wśród nich wiele dzieci i nastolatków. Po zamachu brytyjska premier Theresa May oświadczyła, że to, co stało się w Manchesterze, „jest traktowane przez policję jako przerażający atak terrorystyczny”.

 

Na razie do polskiego MSZ nie dotarły informacje, by w zamachu ucierpieli Polacy. W godzinach porannych odpowiedzialności za atak wzięło tzw. Państwo Islamskie. Amerykańskie służby wcześniej wskazały na takie powiązanie. Podkreślały, że był on podobny do tych z Paryża w listopadzie 2015 roku. Jednym z celów była wówczas sala koncertowa Bataclan. Zginęło wówczas około 130 osób.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie