7 stycznia 2015

Krzyczeli „pomściliśmy proroka!” 12 ofiar ataku na paryską redakcję

(fot. PHOTOPQR/LE PARISIEN)

Około godz.11,30 dwóch mężczyzn w kominiarkach, uzbrojonych w kałasznikowa i granatnik, wtargnęło do redakcji satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” znajdującej się w XI dzielnicy Paryża. Napastnicy otworzyli ogień. Doszło do starcia z policją. Zginęło 12 osób. Terroryści w czasie ataku, krzyczeli: „Pomściliśmy proroka!”. Trwa policyjna obława.

 

Strzelanina trwała około 10 minut, oddano 30 strzałów. Islamscy bandyci zabili 12 osób, raniąc siedem, w tym jednego policjanta. Na miejsce zajścia przybył prezydent, François Hollande, który potępił „akt wyjątkowego barbarzyństwa”. Napastnicy w czasie ataku, krzyczeli: „Pomściliśmy proroka!”.

 

W środowym wydaniu „Charlie Hebdo” zamieszczono satyryczny tekst – „Przepowiednie mędrca Houllebecqa: W 2015 roku stracę moje zęby…W 2022 będę przestrzegał Ramadanu”. Pisarz w swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Poddanie”, która weszła na rynek w środę, przewiduje dojście w 2022 r. do władzy partii muzułmańskiej.

Kilka lat temu redakcja została podpalona, po opublikowaniu karykatur Mahometa.

 

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie