26 czerwca 2015

Ks. Dariusz Oko: rząd realizuje ateistyczny program, bliżej im do Urbana niż Jana Pawła II

(fot. PIOTR GUZIK/FORUM )

„Rządząca koalicja nie posłuchała żadnych głosów krytycznych. Nie uwzględniła żadnych uwag opozycji ani Episkopatu. Nie wykazała żadnej woli kompromisu” – wypunktował w programie Moniki Olejnik ks. Dariusz Oko. Gościem programu był także poseł Andrzej Rozenek, który zarzucił krytykom ustawy o in vitro chęć… ideologizacji prawa!

 

W programie Moniki Olejnik, poświęconym m.in. ustawie o in vitro, funkcję reprezentanta Polski „postępowej” i „liberalnej” pełnił Andrzej Rozenek – syn działaczy PZPR, aktywista Zrzeszenia Studentów Polski, później dziennikarz tygodnika „Nie”, działacz Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Partii Socjalistycznej, SLD a w końcu Ruchu Palikota.

 

Rząd realizuje program radykalnych ateistów jak pan Rozenek, który uwielbia Jerzego Urbana, a jest jego nowym wcieleniem, czy wcześniej uwielbiał Palikota – jak go pierwszy raz spotkałem. Trzeba zwrócić uwagę, że rząd i ci posłowie zdecydowanie wybierają drogę Urbana, a odrzucają Jana Pawła II – tłumaczył ks. Oko. Jak dodał, krytyczna ocena procedury in vitro przez Kościół opiera się na szacunku do godności ludzkiego życia.

 

Monika Olejnik próbowała zepchnąć dyskusje w dobrze znane tory. Zaatakowała duchownego pytając, czy… uważa dzieci poczęte metodą in vitro za… gorsze. – Każdy człowiek jest najwyższą świętością i przysługują mu wszystkie prawa. Kościół patrzy szeroko. Dzisiaj pani premier mówiła o szczęściu, a Kościół mówi o szczęściu wiecznym, patrzy na wszystko z perspektywy Boga – zachęca ludzi, aby nie stawiali się na miejscu Boga – odpowiedział ks. Oko.

 

Dla ateisty Bóg jest tylko błędną ideą. Kościół przestrzega: nie idźcie drogą Urbana, Rozenka, Palikota. Idźcie drogą świętych, świętego Jana Pawła II. W przeciwnym wypadku nic dobrego z tego nie wyjdzie – tłumaczył duchowny.

 

źródło: TVN24.pl

mat

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie