16 lutego 2020

Ks. prof. Maryniarczyk: tęczowa i zielona międzynarodówka chce zniszczyć Kościół

(fot. YouTube / WSKSIM.edu.pl)

„Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki” – cytował słowa kard. Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Andrzej Maryniarczuk, filozof z katedry metafizyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dodał, że dzisiaj ta międzynarodówka ma także zielone i tęczowe oblicze.

 

„Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki, a my dodajmy zielonej i tęczowej. Jednak masoneria – ostrzega Prymas – zamierza rozprawić się z komunizmem i Kościołem (…) Dodajmy, że ta masoneria współczesna ma lewicowe, ale i prawicowe oblicze, i to jest najbardziej niebezpieczne, bo niepoznawalne, nieczytelne i ukryte. Jakże niesamowita przenikliwość analiz Prymasa Wyszyńskiego, jakże trafna wizja naszej sytuacji, jakże ważne wskazanie na nasze obecne czasy” – podkreślał kapłan.

 

„Naszym błędem może być to, że łapiemy się na nazwy tych grup typu: Wiosna, Nowa Lewica, KOD, koalicja taka czy owaka, a nie pytamy i dociekamy, kto za nimi stoi, kto je inspiruje, finansuje i wykorzystuje. Ważne jest, by także ci, którzy do tych grup przynależą, byli świadomi, że są często wykorzystywani jako przysłowiowe mięso armatnie” – zaznaczył.

 

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk krytycznie ocenił postawę polityków postulujących oddzielenie Kościoła od polityki. „Niektórzy z nich, owładnięci wściekłością do Kościoła i religii, powtarzają jak mantrę konieczność oddzielenia Kościoła od polityki, zerwania konkordatu z Rzymem, wprowadzenia państwa świeckiego itp. W tym widzą nowoczesność i oryginalność swoich propozycji, a co więcej, gwarant dobrobytu i przyszłość Polski i Polaków” – podkreślił.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie