21 kwietnia 2019

Ks. Rafał Cyfka dla PCh24: znowu giną chrześcijanie, znowu Kościół cierpi, znowu świat milczy

(fot. REUTERS/Dinuka Liyanawatte/FORUM)

Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – mówi w rozmowie z PCh24.pl ks. Rafał Cyfka (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

 

Kapłan zwrócił uwagę, że to kolejne święta Wielkiej Nocy podczas których doszło to masakry setek chrześcijan. – Każdego roku właśnie w święto Zmartwychwstania Pańskiego w wielu miejscach świata dzieje się coś tak potwornego, że aż trudno jest w to uwierzyć. Brak słów wobec tak wielkiego dramatu, który się dokonał. Brak słów wobec cierpienia chrześcijan mieszkających na Sri Lance. Brak słów wobec cierpienia rodzin tych wszystkich, którzy zginęli. Brak słów wobec cierpienia całego Kościoła, który z jednej strony raduje się ze Zmartwychwstania Syna Bożego, a z drugiej cierpi dlatego, że Chrystus zwyciężył śmierć, piekło i szatana – podkreślił.

 

Ks. Cyfka zwrócił uwagę, że masakra, do jakiej doszło w wielkanocny poniedziałek na Sri Lance to efekt bierności świata, którego nie interesuje los chrześcijan. Duchowny przypomniał, że prześladowania i terror wobec chrześcijan tak na Sri Lance trwa od wielu lat, podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie. – Świata Zachodu, a zwłaszcza ludzi, którzy mają możliwości ku temu, aby obronić wyznawców Chrystusa nie interesuje ich los. Dzisiaj dużo mówi się o masakrze chrześcijan w Sri Lance, ponieważ w święta w mediach zazwyczaj panuje tzw. sezon ogórkowy. Tylko dlatego w wielu mediach jest to temat numer jeden. Gdyby do tej masakry doszło w innym czasie, pośród wielu innych wydarzeń politycznych, to doczekalibyśmy się co najwyżej krótkiej wzmianki o śmierci chrześcijan – ocenił.

 

Nasz rozmówca na potwierdzenie swoich słów przywołał tragedie, jakich niemal codziennie doświadczają chrześcijanie. – Proszę sprawdzić jak media informują o rzezi chrześcijan np. w Nigerii, gdzie tylko od początku tego roku dokonano kilkuset pogromów wyznawców Chrystusa. Proszę zobaczyć jak świat milczał przez lata wobec cierpienia chrześcijan w Syrii, Iraku. Kiedy zaczęto o tym mówić? Dopiero wówczas, gdy powstało tzw. Państwo Islamskie. Wcześniej los żyjących tam wyznawców Chrystusa nikogo nie obchodził i dalej zdaje się nie obchodzić, ponieważ nikt nie chce powstrzymać kolejnych mordów na naszych braciach w wierze – zaznaczył.

 

Świat nie interesuje się losem prześladowanych chrześcijan. Zamiast tego podnoszone jest larum w związku z losem pszczół, psów, losem krowiego mleka. Chrześcijanie dla świata istnieją tylko jako obiekt nagonki i wyszydzania. To jest w tym wszystkim najbardziej smutne – o śmierci chrześcijan mówi się tylko, gdy nie ma innych tematów, bądź gdy chce się to wykorzystać politycznie – mówił ks. Cyfka.

 

Módlmy się do Pana Boga, aby On Sam stanął w obronie tych wszystkich, którzy w Jego Imieniu pokładają nadzieję – zaapelował na koniec ks. Cyfka.

 

PCH24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie