2 lutego 2020

Ks. Stanisław Małkowski: Czas ucieka, wieczność czeka!

(By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons)

„Ideologiczne odejście od pojęcia natury sprawia, że nienaturalne przestaje być niedozwolone, a każdy może sam lub razem z innymi określać i wybierać, co mu wolno”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Kapłan zwraca uwagę, że dożyliśmy czasów, w których większość, mówiąc najdelikatniej, lekceważy Słowo Boże i samego Boga. Od Mądrości Bożej ważniejsza jest mądrość ludzka i przez to dochodzi do tak zatrważającego odrzucenia wiary i Kościoła w imię uwielbienia dla własnego „widzimisię”.

 

„Bez prawd wiary, przykazań i sumienia powstaje chaos potrzeb i poglądów, samowoli i uzależnień. Ludzkie stworzenie pozostawione samo sobie łatwo staje się nieludzkie”, zauważa ks. Małkowski.

 

Jak podkreśla legendarny kapelan „Solidarności” właśnie dlatego każdy z nas musi mieć wiarę i świadomość, że „jest stworzeniem Bożym, a gdy dziełu stwórczemu bywa niewierny, może mocą Bożego miłosierdzia przyjąć przebaczenie i zbawienie na chwałę Bożą, dla własnego dobra w czasie i w wieczności”.

 

„Czas ucieka, wieczność czeka!”, podsumowuje ks. Stanisław Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie