26 grudnia 2012

Ciężko ranny po postrzale z pistoletu został katolicki duchowny w stolicy Zanzibaru. Ataku dokonano wieczorem w Boże Narodzenie.

 

Ranny ks. Ambrose Mkenda był odpowiedzialnym za kościół w Tomondo na peryferiach miasta Zanzibar, gdzie był też skarbnikiem. Trwają czynności wyjaśniające, ale wszystko wskazuje na to, że napastnicy byli przekonani, iż ksiądz przenosi pieniądze – oświadczył rzecznik prasowy miejscowej policji.

 

Dwóch niezidentyfikowanych sprawców zaatakowało kapłana przed godz. 20.00, gdy wracał z kościoła do domu. Jeden z nich przestrzelił mu ramię i płuca. Duchowny został przewieziony do szpitala Mnazi-Mmoja, gdzie lekarze walczą o jego życie. Pod szpitalem zebrała się w nocy spora grupa katolików, którzy modlili się o ocalenie życia swojego duszpasterza.

 

W Zanzibarze chrześcijanie stanowią mniej niż 3 proc. liczącej 1,2 mln ludności tego zdominowanego przez muzułmanów wyspiarskiego kraju. Jest on częścią Republiki Tanzanii.

 

 

Źródło: KAI

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie