15 lutego 2020

Ksiądz z Łodzi trafił do szpitala w efekcie napaści i pobicia

(Fot. parafia-urszula.pl)

Łódzka policja zatrzymała 32-letniego miejscowego, który we wtorek dotkliwie pobił wikariusza parafii pod wezwaniem świętej Urszuli Ledóchowskiej.

 

Napaść nastąpiła we wtorek, przed rozpoczęciem wieczornej Mszy świętej. Agresor bił duchownego pięściami i kopał. Spowodował u księdza obrażenia na tyle poważne, że ofiara wymagała hospitalizacji. Za taki czyn grozi kara pięcioletniego pozbawienia wolności.

 

Policja ustaliła, że obaj mężczyźni znali się. Sprawca zbiegł, jednak następnego dnia powrócił w to samo miejsce i został rozpoznany przez parafian, a następnie aresztowany. Rzecznik miejskiej komendy poinformował, iż napastnik również znalazł się w szpitalu, stąd nie zostały mu jeszcze przedstawione zarzuty. Mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie.

 

„W obecnej sytuacji proszę o modlitwę i powściągliwość w ocenie tego przykrego zajścia, o którym na chwilę obecną można jedynie powiedzieć, że nie powinno się nigdy zdarzyć” – zaapelował na internetowej stronie parafii ksiądz proboszcz Piotr Kosmala.

 

 

Źródła: dziennik lodzki.pl, parafia-urszula.pl

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie