22 stycznia 2021

Kto się boi prawdy o niemieckich zbrodniach na polskich dzieciach? Facebook blokuje film IPN

(fot. pixabay.com)

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi poinformował, że administracja Facebooka zablokowała możliwość zagranicznej promocji filmu „Obóz na Przemysłowej – poznaj nasz strach!”.

 

Powodem decyzji Facebooka jest „uznanie kampanii jako politycznej o charakterze społecznym”. Jak czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej oddziału „uznanie przez portal Facebook, iż film ma charakter polityczny, powoduje całkowitą blokadę jego promocji w krajach za granicą!!!”.

 

„Film dokumentalny zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook, przedstawia historię niemieckiego obozu dla polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W tym roku mija 78 lat od powstania tego miejsca, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci!”, czytamy w oświadczeniu.

 

„Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi dokonał wszelkich starań, aby wiedza o obozie na Przemysłowej dotarła do jak największej ilości osób, również tych z poza naszego kraju. Film przygotowano w 7 wersjach językowych – polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hebrajskiej”, napisali pracownicy IPN.

 

Niemiecki Obóz prewencyjny dla młodych Polaków Policji Bezpieczeństwa w Łodzi funkcjonował przy ulicy Przemysłowej, stąd jego potoczna nazwa „obóz przy Przemysłowej”. Został on wydzielony w ramach łódzkiego getta i był przeznaczony dla polskich dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Realnie funkcjonował od grudnia 1942 do stycznia 1945 roku.

 

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy