1 kwietnia 2021

Lekarz o „corona party” na bulwarach. Żałuje, że niekoniecznie umierają najmniej roztropni

(źródło: pixabay.com)

„Niekoniecznie giną ci, którzy się najmniej rozsądnie zachowują, czego z punktu widzenia ewolucyjnego bardzo żałuję” – powiedział dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze. Komentarz dotyczy m.in. nieprzestrzegania obostrzeń, dystansu i regularnych spotkań młodych osób na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Na tę wypowiedź mocno zareagował publicysta Maciej Pawlicki.

 

Dr Konstanty Szułdrzyński był gościem programu „Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus. Pytany o obecną sytuację związaną ze szczytem zachorowań stwierdził, że sytuacja jest trudna. Dodał, że w pewnym sensie system medyczny nie wytrzymał, ponieważ nie jest w stanie zapewnić jednocześnie opieki medycznej pacjentom zakażonym koronawirusem i wszystkim pozostałym chorym. Podkreślił, że w Polsce mamy najmniejszy odsetek lekarzy w przeliczeniu na populację.

 

Jednak najbardziej szokującym w rozmowie na antenie Radia Plus był fragment dotyczący nieroztropnych zachowań młodych osób, które bez reżimu sanitarnego spotykają się na warszawskich Bulwarach Wiślanych. Zdjęcia z zatłoczonych bulwarów obiegły internet i media.

 

– Te tysiące młodych ludzi, których spotykamy codziennie wieczorami raczej nie wymieniają się tylko życiowymi doświadczeniami, ale też wirusem – powiedział dr Szułdrzyński. – Gdyby to było tak, że wirus zabijałby tylko tych, którzy są mało rozsądni to być może z punktu widzenia biologicznego miałoby to sens. Niestety wirus zabija najsłabszych, tych mało rozsądnych traktuje jako nosicieli, a trafia w osoby słabsze i ostatecznie to je zabija. Niekoniecznie giną ci, którzy się najmniej rozsądnie zachowują, czego z punktu widzenia ewolucyjnego bardzo żałuję – wskazał członek Rady Medycznej przy premierze.

 

Na wypowiedź dr Kontantego Szułdrzyńskiego mocno zareagował scenarzysta i publicysta Maciej Pawlicki. „Dr Szułdrzyński ze szpitala MSWiA „z punktu widzenia ewolucji bardzo żałuje”, że „niekoniecznie umierają ci, którzy się najmniej rozsądnie zachowują”. Proponuję, Dr Selekcjonerze, zaaplikować tym złym ludziom zastrzyki z fenolu albo kulka w potylicę. Rasa mądrych zostanie” – napisał na Twitterze Maciej Pawlicki.

 

 

Źródło: Radio Plus, Twitter

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(41)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy