20 lipca 2021

Lekarze rodzinni będą namawiać pacjentów do szczepień? Nowy pomysł rządzących na uniknięcie „IV fali pandemii”

(fot. Pixabay)

„Rząd ma podjąć decyzje administracyjne zobowiązujące Lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej do kontaktowania się z pacjentami powyżej 60. roku życia i proponowania im szczepień” – ustalił nieoficjalnie tygodnik „Wprost”.

Lekarze będą musieli dzwonić do swoich pacjentów i proponować im szczepienia. W zamian za to przewidziana jest gratyfikacja finansowa i bonusy za dynamikę szczepień. Lekarze dostaną dodatkowe pieniądze za wykonanie telefonów do pacjentów, w których będą ich przekonywać i jeszcze za duży odsetek osób zaszczepionych w ich POZ – poinformował „Wprost” rządowy informator.

Rząd nieustannie przekonuje, że skala kolejnej, czwartej już fali tzw. pandemii COVID-19 będzie uzależniona od poziomu zaszczepienia społeczeństwa. Wszystko jednak wskazuje na to, że zainteresowanie szczepieniami osiągnęło szczyt i jak wylicza „Dziennik Gazeta Prawna” na przestrzeni najbliższych 2-3 tygodni będziemy obserwować lawinową tendencję spadkową, jeśli chodzi o ilość szczepień.

Wesprzyj nas już teraz!

„Punkty na razie mają zajęcie przede wszystkim dzięki Polakom, którzy muszą zgłosić się po drugi zastrzyk. Takich osób jest ok. 2,9 mln. Przy obecnym tempie szczepień wystarczy kilkanaście dni, by całej tej grupie podać preparat”, wskazuje „DGP”.

 

Źródło: „Wprost”, „Dziennik Gazeta Prawna”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy