23 kwietnia 2021

Limity w kościołach do lekkiej korekty. Rzecznik rządu zapowiada zmiany w przyszłym tygodniu

(Fot. PCh24.pl /MA)

Nie jest wykluczone, że wraz z rozpoczęciem odmrażania poszczególnych dziedzin gospodarki, zmienią się też narzucone przez rząd limity w kościołach. Obecnie jest to przelicznik 1 osoba na każde 20 m2.

Możliwość zmian limitów zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany o tę kwestię w programie „Tłit” na portalu wp.pl odpowiedział, że limity, „wraz z obniżającą się liczbą zakażeń będą się nieco powiększały – więcej osób będzie mogło uczestniczyć we mszach świętych”.

Spodziewam się, że w przyszłym tygodniu, oprócz planu odmrażania poszczególnych obszarów gospodarki, zmienią się lekko limity w miejscach kultu religijnego – powiedział.

Rzecznik rządu nie ujawnił jak mogłyby zmienić się limity. Gdyby zastosować tylko mały krok wstecz, wyniosłyby one nie 20m2 na osobę, ale 15m2 na osobę.

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(23)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy