18 stycznia 2021

Łódzcy restauratorzy staną przed sądem, ponieważ „w ich lokalach byli klienci, którzy konsumowali posiłki”

(fot. Policja.gov.pl)

Łódzka policja poinformowała o przeprowadzeniu kontroli w dwóch lokalach gastronomicznych. Ich właściciele, według funkcjonariuszy, mieli dopuścić się złamania przepisów sanitarnych wprowadzonych w związku z tzw. pandemią koronawirusa – w restauracjach przebywali klienci, którzy spożywali zakupione na miejscu dania. Sprawy trafią do sądu.

 

Łódzcy policjanci z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęli interwencję w dwóch restauracjach, w których pomimo obowiązujący obostrzeń, przyjmowani byli klienci – poinformowała w niedzielę podkom. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji. – W trakcie kontroli, w lokalach byli klienci, którzy na miejscu konsumowali zakupione w restauracji posiłki. Za popełnione przez właścicieli lokalu wykroczenie, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – zaznaczyła.

 

Inspektorzy sanitarni podczas kontroli, w drodze decyzji administracyjnej, mogą nałożyć karę do 30 tysięcy złotych – podkreśliła Sobieraj.

 

Funkcjonariusz przypomniała, że w związku z trwającym kryzysem epidemicznym przepisy stanowią, że lokale gastronomiczne mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos. – Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej – stwierdziła. – Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych jest zakazane – dodała.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy