17 kwietnia 2017

Londyn czy Londonistan? Nad Tamizą przybywa meczetów, a ubywa kościołów

(Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Walerij Szarifulin / TASS / Forum)

W ciągu ostatnich 15 lat w brytyjskiej stolicy zamknięto aż 500 świątyń chrześcijańskich. W tym samym czasie powstały w Londynie co najmniej 423 meczety, a wokół nich dodatkowo prężnie działające ośrodki nazywające się centrami islamskimi. W samej tylko dzielnicy Tower Hamlets we wschodnim Londynie znajduje się 61 meczetów.

 

Na szczęście po 16 latach sporów zablokowano budowę hiper-meczetu Tablighi Dżamaat, który miał pomieścić prawie 12 tys. wyznawców Allaha. Budowla miała być trzy razy większa od katedry św. Pawła – chrześcijańskiej wizytówki Londynu.

 

Muzułmanie są dziś w Londynie dominującą grupą praktykującą religię. Do roku 2020 liczba praktykujących i modlących się muzułmanów w 10-milionowej stolicy Zjednoczonego Królestwa sięgnie 700 tys.

 

Według danych muslimbritain.org, w Wielkiej Brytanii zostało wybudowanych ponad tysiąc meczetów. Najwięcej w Londynie. Na drugim miejscu plasuje się Birmingham ze 157 meczetami.

 

Tymczasem liczba chrześcijan uczestniczących w Mszach Świętych szybko spada. Niektóre z londyńskich kościołów sprzedawane są na aukcjach pod prywatne rezydencje.

 

W roku 2010 kościół w Bournemouth zamieniono w sklep znanej także w Polsce sieci spożywczej. Teraz pod witrażami handluje się wszystkim.

 

 

Źródło: „Interfax”, www.reporters.pl

ChS

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie