23 lutego 2021

Lublin: pożar w kościele. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia

(fot. Piotr Guzik / Forum)

Ogień pojawił się w parafii św. Krzyża w Lublinie przy ul. Pogodnej. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej. Kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie sugeruje, że „najprawdopodobniej doszło do podpalenia”.

 

Strażacy otrzymali zgłoszenie o kłębach dymu unoszących się znad kościoła św. Krzyża w Lublinie około 12:30. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej. – Zapaliła się kotara z tworzywa sztucznego, zawieszona przy wejściu do kościoła – mówił na antenie Polsat News, st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń.

 

Jak relacjonuje strażak, w momencie pożaru kościół był pusty, dlatego nie ma osób poszkodowanych. – Pożar został ugaszony.  Prawdopodobnie doszło do podpalenia. Spaleniu uległa kotara oraz okolice wejścia do kościoła. Trwa oddymianie budynku – dodał kpt. Szacoń.

 

Źródło: polsatnews.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy