13 lutego 2020

Madryt: władze ukarały psycholog za prowadzenie specjalistycznej terapii dla homoseksualistów

Hiszpańska psycholog Elena Lorenzo została ukarana przez władze autonomicznego regionu Madrytu karą w wysokości 20 tys. euro. Grzywna to odpowiedź władz na działalność terapeutyczną, którą prowadzi Elena Lorenzo. Leczenie ma na celu wsparcie osób homoseksualnych i pomoc w wyjściu z homoseksualnych skłonności.

 

Elena Lorenzo popadła w kłopoty prawne ze względu na zaangażowanie organizacji LGBT w Hiszpanii, które zaskarżyły najnowszą stronę internetową psycholog. Oburzenie tęczowych aktywistów było spowodowane deklaracją Lorenzo, która podkreślała, że prowadzi „terapie dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualnych”. Zajęcia, które prowadziła psycholog były określano jako „leczenie homoseksualizmu”. Działalność terapeutyczna wywołała skrajną reakcję aktywistów LGBT i doprowadziła do ukarania kobiety wysoką grzywną.

 

Co ciekawe, Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu ludzkiej seksualności wytłumaczyła, że środki na opłacenie surowej kary otrzymała ze składek darczyńców, którzy stanęli w jej obronie. Psycholog miała zostać skazana za złamanie tzw. prawa chroniącego przed LGBT-fobią, które obowiązuje w regionie Madrytu. Warto dodać, że Lorenzo zapowiedziała, że nadal będzie prowadziła terapie reparatywne dla homoseksualistów, którzy chcą wyzwolić się ze swoich skłonności.

 

Sprawa Eleny Lorenzo podzieliła w ostatnim czasie sojusznicze ugrupowania centroprawicy w regionalnym parlamencie Madrytu. Politycy konserwatywnej partii Vox zarzucali rządowi koalicji centroprawicowej Partii Ludowej i liberalnych Ciudadanos, że ukarali psycholog działając pod naciskiem tęczowego lobby LGBT.

 

 

Źródło: KAI
WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie