23 maja 2014

Malezja: pobita zakonnica zmarła

(fot.fitzfotos/sxc.hu)

Zmarła mająca 69 lat siostra Juliana Lim ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Zgon nastąpił na skutek jej pobicia 14 maja w Seremba – małym miasteczku koło Kuala Lumpur.

 

Zakonnicę zaatakował zamaskowany mężczyzna w kompleksie zabudowań należących do kościoła Nawiedzenia Pańskiego. Zakonnicy towarzyszyła inna siostra, 79-letnia Mary Rose Teng. Napastnik brutalnie zbił obie zakonnice, zabierając im niewielką ilość pieniędzmi.

 

Zmaltretowane siostry zostały przewiezione do pobliskiego szpitala. Niestety, siostra Lim zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Siostra Mary wciąż przebywa w szpitalu. Pogrzeb zakonnicy odbył się 23 maja. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył emerytowany arcybiskup Kuala Lumpur, ks. Murpphy Pakiam.

 

Zdaniem policji agresorem mógł być zwykły bandyta, ale nie wyklucza się możliwości, że akt agresji wywołany był nienawiścią w stosunku do chrześcijan, tym bardziej, że od dłuższego czasu w Malezji wzrastają radykalne nastroje wśród muzułmanów.

 

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie