2 lutego 2020

Małgorzata Kidawa-Błońska: są w Polsce miejscowości, gdzie są znaki zakazu wjazdu dla osób LGBT

(Małgorzata Kidawa-Błońska, Fot. Robert Woźniak/FORUM)

Podczas sobotniego spotkania z brytyjską Polonią w Londynie Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o polityce, która „podzieliła nasze społeczeństwo”. Jednym z przykładów tego typu polityki mają być miejscowości w Polsce, „gdzie są znaki zakazu wjazdu dla osób o innej orientacji seksualnej”. Powołała się przy tym na „artystyczną prowokację” jednego z lewicowych aktywistów.

 

Mówi się, że nie należy nikogo wykluczać, ale w przedszkolach dzieci nie mogą iść na kinderbal do drugiego dziecka, bo rodzice różnią się politycznie. Zobaczcie, do czego myśmy doszli w Polsce – mówiła pani kandydat na prezydenta.

 

Polityk PO powołała się na sprawę tablic z napisem „Strefa wolna od LGBT”, jakie mają być postawione przed znakami informującymi o wjechaniu do danej miejscowości. – To jest przerażające, że są w Polsce miejscowości, gdzie są znaki zakazu wjazdu czy bycia dla osób o innej orientacji seksualnej – powiedziała.

 

Problem w tym, że takich miejscowości w Polsce nie ma, a odpowiedzialnym za ich postawienie jest jeden z lewicowych aktywistów, który sam zresztą przyznał się do umieszczenia „symbolicznych, dużych, stalowych znaków”.

 

Człowiek, o którym mowa przygotował listę miejscowości, powiatów czy gmin w Polsce, gdzie, jego zdaniem, osoby o odmiennej „orientacji seksualnej” są dyskryminowane. Na jego liście znalazło się 21 gmin, 17 powiatów i 4 województwa.

 

Źródło: TVP Info, Twitter

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie