14 września 2021

Małopolska reaguje na szantaż Komisji Europejskiej. Pełnomocnik oraz rada ds. rodziny i… równości

(Fot. Pixabay)

W obawie przed utratą funduszy unijnych władze województwa małopolskiego wysłały do Komisji Europejskiej odpowiedź na groźbę związaną z prorodzinną uchwałą sprzed dwóch lat. Przy urzędzie marszałkowskim utworzone zostało stanowisko Pełnomocnika i Rady do spraw Równego Traktowania i Praw Rodziny.

 

„Małopolska wysłała odpowiedź do Komisji Europejskiej w związku z tak zwaną deklaracją anty-LGBT, uchwaloną przez sejmik województwa. Dziś mija termin, do którego komisja miała dostać wyjaśnienia w tej sprawie. Bruksela uzależniła od nich wypłatę unijnych środków” – czytamy na stronach portalu RMF.

Wesprzyj nas już teraz!

Polscy samorządowcy, którzy przyjęli uchwały deklarujące obronę rodziny przed wpływami ideologii LGBT otrzymali od KE „ostrzeżenia”, że w przypadku podtrzymania swoich stanowisk, mogą zostać pozbawieni miliardów złotych, które miały wpłynąć do kas województw, miast czy powiatów. Ogółem w latach 2021-2027 Małopolska straciłaby około 11 miliardów złotych. Władze Unii Europejskiej uznały bowiem, że prorodzinne uchwały naruszają prawa tak zwanych mniejszości seksualnych.

Małopolski sejmik nie ugiął się przed szantażem i deklaracji nie odwołał. Z kolei urząd marszałkowski poinformował we wtorek o wysłaniu listu z wyjaśnieniami do KE. Pismu towarzyszy zapowiedź utworzenia stanowiska Pełnomocnika, a także Rady do spraw Równego Traktowania i Praw Rodziny. Marszałek Witold Kozłowski liczy, że KE pozytywnie przyjmie ten krok i województwo pieniędzy nie straci. – W Małopolsce nie ma miejsca na dyskryminację kogokolwiek, z jakiejkolwiek przyczyny. Małopolska to region budowany na tradycyjnych wartościach opartych na ponad tysiącletniej historii chrześcijaństwa. Wiele razy przekonaliśmy się, że dobro jest w Małopolsce, ale jestem pewien, że jest także szacunek, tolerancja i wzajemne zrozumienie – mówił pojednawczo.

„Rada ds. Równego Traktowania i Praw Rodziny ma być ciałem doradczym dla samorządu województwa, a także niezależnym. Mają się w niej znaleźć przedstawiciele różnych instytucji, jak również opozycyjni radni z Sejmiku województwa” – pisze portal. 

Przyjęta przez sejmik w kwietniu 2019 roku uchwała głosi między innymi: „(…) sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny”. 

Władze województwa obiecały również „wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia”.

 

Źródła: RMF24.pl, krknews.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie