13 sierpnia 2019

Marek Jurek i Kaja Godek łączą siły. Powstał Komitet Wyborczy PRAWICA

(fot. Rafal Kuzma/FORUM)

We wtorek do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Prawica w skład którego wejdą przedstawiciele Prawicy RP oraz Fundacji Życie i Rodzina Kai Godek.

 

O nowej inicjatywie na polskiej scenie politycznej poinformował we wtorek przed siedzibą PKW były marszałek Sejmu Marek Jurek. – Po to, żeby jakikolwiek projekt ustawy został zrealizowany potrzebna jest w Sejmie większość, ale potrzebni są również ci, którzy ten wniosek postawią. KW Prawica jest gwarancją, że w polskim parlamencie sprawy, których bronimy będą stawiane i skutecznie przeprowadzone – podkreślił.

 

Jako pierwszy postulat Marek Jurek zgłosił wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej, która jak podkreślił „jest miną podłożoną pod polską edukację” i która „ma legitymować wprowadzanie ideologii gender do polskich szkół”. – Tu nie wystarczy mówić „wara”, tylko trzeba podjąć konkretne działania i tę konwencję wypowiedzieć – zaznaczył.

 

Nasza kampania wyborcza i nasza polityka jak zawsze będzie się koncentrować wokół spraw podstawowych: suwerenność Rzeczypospolitej, cywilizacja życia i prawa rodziny oraz wolność polityczna – zapowiedział były marszałek.

 

Po Jurku głos zabrała Kaja Godek. – Fundacja Życie i Rodzina oraz osoby z nią związane będą uczestniczyć w tym projekcie. Postaramy się, aby osoby związane z fundacją i szeroko pojmowanym środowiskiem Pro Life znalazły się na listach KW Prawica. Po tym jak nie uzyskaliśmy gwarancji działania ani możliwości wpływania na projekt, jakim była Konfederacja cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do projektu, gdzie takie gwarancje działania uzyskaliśmy – powiedziała.

 

Godek przypomniała, że od ponad roku w sejmowej zamrażarce znajduje się podpisany przez niemal milion Polaków projekt „Zatrzymaj Aborcję”. – W tym czasie straciło życie statystycznie 1100-1200 osób w Polsce. To jest rzecz, która się musi zmienić natychmiast. Jeżeli jest tak, że paraliżuje się komisję sejmową; jeżeli jest tak, że paraliżuje się Trybunał Konstytucyjny, aby nie orzekały w tej sprawie potrzebna jest siła polityczna, która wprowadzi przedstawicieli nurtu pro life, nurtu katolickiego do parlamentu – zaznaczyła.

 

Bardzo cieszymy się z tej współpracy z panem marszałkiem Jurkiem, z Prawicą RP. Jesteśmy przekonani, że będzie to dobra oferta dla katolickich wyborców, którzy życzą sobie zdecydowanego działania w obliczu ogromnego ataku strony lewicowej – podsumowała Kaja Godek.

 

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie