8 grudnia 2018

Marek Jurek: rząd musi wypowiedzieć konwencję gender!

(fot. Rafal Kuzma/FORUM )

Podczas wystąpienia na Chrześcijańskim Kongresie Społecznym, Marek Jurek wezwał polski rząd do wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej, która stanowi deklarację akceptacji ideologii gender.

 

To musi być akt, który Rzeczpospolita podejmie niezwłocznie – powiedział Jurek. Polityk podkreślił, że konwencja odpowiada za szczególny rodzaj rewolucji, która wchodzi do „naszych szkół, przedszkoli i domów”.

 

Jest to konwencja, która w art. 12 i 14 jawnie mówi, że należy wykorzenić wszelkie wzory społeczne, obyczaje, stereotypy związane z rolą mężczyzny i kobiety w rodzinie, i społeczeństwie. To jest atak na cywilizację chrześcijańską, ale nie tylko. To jest atak na same podstawy cywilizacji ludzkiej – ocenił europoseł Jurek.

 

Zwrócił uwagę, że Polska, jeśli zdecyduje się wypowiedzieć konwencję, na pewno znajdzie sojuszników. Marek Jurek wezwał też rząd do przygotowania innego, międzynarodowego dokumentu, stanowiącego przeciwwagę dla „genderowej konwencji”.

 

Nowy dokument – postulował Jurek – z jednej strony miałby chronić jego sygnatariuszy przed rewolucją gender, a z drugiej bronić naturalnego ładu społecznego opartego na rodzinie i szacunku dla życia. Takim dokumentem może być Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny.

 

Taka konwencja może postawić fundamenty pod „stworzenie stałych struktur współpracy międzynarodowej na rzecz praw rodziny”. W opinii Jurka podpisanie konwencji przez Polskę i  inne kraje mogłoby przyczynić się do realnego rozwoju cywilizacji chrześcijańskiej „nie tylko w postulatach i spotkaniach, ale w tworzeniu dokumentów międzynarodowych w odbudowywaniu moralnej równowagi w Europie”.

 

Chrześcijański Kongres Społeczny odbył się w tym roku pod hasłem „Polska przeciw rewolucji”. Jeden z jego liderów, Marek Jurek, ogłosił podczas tego wydarzenia powstanie Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego.

 

Chrześcijański Kongres Społeczny stawia sobie za cel łączenie różnych środowisk reprezentujących opinię katolicką w Polsce, a także dyskusję nad formami politycznej i społecznej reprezentacji agendy katolickiej w naszym kraju.

 

 

Źródło: gość.pl

ged

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie