12 października 2021

Mariusz Błaszczak: zwiększymy liczbę żołnierzy i zbudujemy nową zaporę na granicy polsko-białoruskiej

(fot. Twitter / Ministerstwo Obrony Narodowej)

Presja migracyjna wciąż jest bardzo wysoka, liczba prób sforsowania granicy utrzymuje się na tym samym poziomie – powiedział we wtorek na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak komentując sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Błaszczak poinformował, że trwają prace nad ustawą, na mocy której na granicy polsko-białoruskiej powstanie zapora. Ma ona powstrzymać rosnącą presję migracyjną ze wschodu.

Powstaje ustawa, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej, ogrodzenia granicy, to przedsięwzięcie, które jest przygotowywane – powiedział szef MON. Jak podkreślił, istnieje tymczasowe ogrodzenie, które już „uniemożliwia lub ogranicza sforsowanie granicy”.

Wesprzyj nas już teraz!

Robimy wszystko, żeby granica była bezpieczna, żeby odeprzeć atak hybrydowy, z jakim mamy do czynienia ze strony reżimu białoruskiego. Duże wsparcie jest ze strony Wojska Polskiego, chciałem podziękować żołnierzom za ich postawę – mówił polityk.

Minister obrony narodowej zapowiedział również, że w związku z rosnącą presją migracyjną podjął decyzję o „zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy na co dzień patrolują granicę, wspierają Straż Graniczną”.

To trudne zadania, które żołnierze realizują na granicy. Żołnierze z 16 i 18 Dywizji Zmechanizowanej codziennie są na granicy poddawani presji ze strony funkcjonariuszy białoruskich. Wytrzymują tę presję, są bardzo dobrze przygotowani do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Dziękuję im za służbę – powiedział Mariusz Błaszczak.

Źródło: Program 1 Polskiego Radia, PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez