21 kwietnia 2021

Maseczki na świeżym powietrzu co najmniej do końca maja. Minister zdrowia mówi o nieakceptowalnym ryzyku

(fot. Pixabay)

Na dziś, z mojego punktu widzenia, zniesienie obowiązku noszenia maseczek na powietrzu jest ryzkiem nieakceptowalnym – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że ewentualna decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek zostanie podjęta pod koniec maja.

Niedzielski kilkukrotnie podkreślał, że „luzowania restrykcji” należy dokonywać „z dużą dozą ostrożności”. W kontekście noszenia maseczek na świeżym powietrzu minister wyjaśnił, że obowiązek ten wynika m.in. z ochrony przed transmisją wirusa.

– Na zewnątrz mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Mamy sytuację spaceru po pustych ulicach, ale to jednocześnie może być sytuacja, że poruszamy się w mieście, gdzie jest bardzo dużo ludzi i jest tłok – wskazywał.

Zdaniem ministra zdrowia na ten moment obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu nie może być zniesiony. – Będziemy czekali aż częstotliwość obecności wirusa mierzona liczbą nowych zakażeń będzie na tyle niska, że to ryzyko będzie akceptowalne. Na dziś, z mojego punktu widzenia, zniesienie maseczek na powietrzu jest ryzkiem nieakceptowalnym – powiedział Niedzielski.

 

Źródło: TVP Info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(30)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy